+420 702 224 464 office@akastute.cz
Vyberte stránku

Založení společnosti s ručením omezeným (s.r.o.) není již tak náročné, jako tomu bylo v předchozích letech.

Přesto je nutné splnit potřebné podmínky a mít veškeré dokumenty v pořádku, aby se předešlo případným problémům. S námi Vaši společnost založíte hladce a bez zbytečných průtahů.

Postup při založení s.r.o.

Společnost můžete založit sami, ale pokud nemáte dostatek právních znalostí a zkušeností, tento způsob nedoporučujeme. Vzniká tak velké riziko – například nastavení zakladatelských smluv má vliv, především u více jednatelů, na rozdělení budoucích zisků, proto by tyto dokumenty měly být připravené na míru zkušeným advokátem.

Postup při založení s.r.o. není složitý, ale pro nezkušeného člověka je to záležitost až na několik týdnů a výsledek ani tak nemusí být bezchybný. Neriskujte při svém podnikání a svěřte své právní starosti nám.

Podmínky pro živnostenské oprávnění

Jestliže plánujete živnost volnou, jejíž obory najdete v nařízení vlády číslo 278/2008 Sb.nepotřebujete pro její provozování odbornou či jinou způsobilost. V případě, že je Vaše živnost vázaná, řemeslná či koncesovaná, je její podmínkou odborná způsobilost, která se dokládá osvědčením o vzdělání či praxí. Pokud tuto podmínku nesplňujete, lze situaci řešit odpovědným zástupcem, který potřebné vzdělání či praxi splňuje.

Kapitál pro založení společnosti

S příchodem NOZ v roce 2014 nastala i změna ve výši kapitálu pro založení společnosti. Z dřívějších 200 000 Kč můžete nyní založit společnost již za 1 Kč. Tato symbolická koruna pro založení stačí, ale z pohledu obchodních partnerů nebudí důvěryhodnost a v případě více společníků by měl být podíl dělitelný. Doporučujeme proto v této fázi vložit do společnosti vyšší kapitál.

Sídlo a název společnosti

Sídlo společnosti může být kdekoliv – na reálném sídle firmy, na virtuální adrese i v místě Vašeho bydliště. Nezapomeňte však, že v případě pronajatých prostor pro podnikání je nezbytný úředně ověřený souhlas vlastníka nemovitosti. Nová společnost musí mít také nový a originální název. Dobře jej promyslete, Vaše firma tento název ponese během celého jejího fungování. 

S čím Vám při založení společnosti pomůžeme?

Nenechte nic náhodě. Pomůžeme Vám v začátku budování nové společnosti i v průběhu jejího fungování. Díky odbornému přístupu zkrátíme založení společnosti s ručením omezením na minimum a Vy se tak do svého podnikání můžete brzy pustit.

  • Nemusíte se zdržovat hledáním potřebných zákonů a norem – poskytujeme kompletní právní poradenství.
  • Sestavíme zakladatelské dokumenty společnosti.
  • Nastavíme veškeré právní vztahy.
  • Zajistíme zápis do obchodního rejstříku, notářské zápisy i další potřebné registrace.
  • Pomůžeme Vám se všemi doprovodnými službami během podnikání.

Dále pro Vás zajistíme právní audit, pořádání valných hromad i jakékoliv zapracování změn v průběhu fungování společnosti. Chcete pomoci se založením s.r.o.? Neváhejte nás kontaktovat.